Често ми се случва да си задавам въпроса “На какво ме научи чужбина?”. Ето няколко важни урока за мен лично, както и надявам се за много от Вас!
- Да обичам и ценя повече езика и родината си
Да живееш в чужбина те задължава да използваш главно чужд език. В последствие родният “избелява” и често се случва на хора живеещи дълго време в чужбина, да не могат да се сетят някоя дума на български в даден момент. Също така, да си далеч от родината предизвиква една степен на носталгия, която ни помага да преоткрием колко силно всъщност обичаме България!
- Да оценявам времето прекарано с близките и приятелите
Животът на „Немили-Недраги“ ни разделя с важни за нас хора – родители, роднини, приятели. Веднъж отделили се от тях, осъзнаваме значението и тежестта на времето и се учим да ги ценим повече.
- Да преценявам кой се бори да остане в живота ми
„Далеч от очите, далеч от сърцето“. За съжаление понякога това се оказва вярно и дългогодишни приятелства не успяват да преминат през препядствието на времето и водят до отдалечаване и понякога до забрава. Хубавото е, че това ни показва кои хора въпреки всичко държат на нас.
- Да се изправям по-смело срещу трудностите
Срещнах много трудни в чужбина. От дискриминация и подценяване до това да трябва да науча на едно добро ниво един не лесен чужд език. Всичко това заедно с много други фактори ме научих да бъда само по-борбен.
- „Бог дал, Бог взел“ – да ценя това, което ми дава и отнема
Да живееш в България или в чужбина – и двете си имат плюсове и минуси. Възможността да изпитат и двете ми помогна да приема тази истина и съм сигурен, че повечето от Вас ще се съгласят на едно: Малко по-доброто финансово положение в чужбина струва скъпо.
- Чужденците си нямат и на идеи за богатствата и историческото и културно наследство на България
Силно ме натъжава факта, че чужденците не познават нашата история, герои, а често и традиции, въпреки че родината ни има в пъти по-богата и древна история от повечето съвременни страни.
- Голяма част от чуждите политици също не са стока
Да, клишето че политиците рядко защитават интереса на обществото често важи и за чужбина. Разлика, която можем да вземем за пример, са хората. В държави като Белгия и Румъния например виждаме много по-активно население борещо се по-упорито за правата си. / topscandal.info
Ние не разполагаме с ресурсите да проверява информацията, която достига до редакцията и не гарантираме за истинността ѝ, поради което, в края на всяка статия е посочен източникът ѝ, освен ако не е авторска. Възможно е тази статия да не е истина, както и всяка прилика с действителни лица и събития да е случайна.