ЗАТВАРЯМЕ УЧИЛИЩА, ОТВАРЯМЕ ЗАТВОРИ!
Тенденцията е ясна – колкото повече затворени училища, толкова повече престъпност, демографска криза, неграмотност и опростачване.
Проблем, който се вижда от малцина и засяга мнозина.
Помня времето, когато във всяко село имаше училище, огласяно от виковете на децата, кипеше живот, дори в малките села имаше деца.
КЪДЕ СБЪРКАХМЕ?
Сбъркахме, че превърнахме и образованието в търговия. ДАЛИ Е ПЕЧЕЛИВША ДЕЙНОСТ? КАКВИ СА РАЗХОДИТЕ!!! БЮДЖЕТИТЕ СА НАЙ-ВАЖНИ! ПРЕВЪРНАХА УЧИТЕЛИТЕ В БЮРОКРАТИ И ТЪРГОВЦИ.
Парите следвали ученика, делегирани бюджети…безкрайни, безкрайни „рИформи“ и в образованието. Както се вижда, с катастрофални последици. Последните /може би и в двете значения на думата/ поколения българи в голямата си част са невежи, неграмотни, наистина материал, а не граждани.
А учителите от попълване на анкети, списъци, сведения и какво ли още не, не им остава време ДА БЪДАТ ПРИМЕР И ДА БЪДАТ УЧИТЕЛИ!
Политиците водят съзнателна и целенасочена политика за убиване и на образованието, отглеждат си електорат! Единствените пари в сектора са за „ромите“ и интеграцията им, която всички знаят, че няма как да се случи при тези условия.
Много училища се ПРОДАДОХА!
Големи, апетитни имоти. Превърнаха се в търговски центрове, частни болници, частни училища, а децата? Защото и заради това малките градове и села се обезлюдяват – когато няма болница и училище, какви деца да раждаш там??? А те закриха всичко – и болниците, и училищата. И обърнаха причината и следствието – училища се закривали, защото нямало ученици. Няма и да има, защото превърнахте селата и малките градове в невъзможни за живеене места, където времето е спряло и се живее на ръба на оцеляването.
ПЪРВИ ПРИОРИТЕТ НА ДЪРЖАВАТА ТРЯБВА ДА Е ОБРАЗОВАНИЕТО. НЯМА ПО-ТЪЖНА ГЛЕДКА ОТ ЗАТВОРЕНО УЧИЛИЩЕ! ЗАЩОТО ЗАТВОРЕНО УЧИЛИЩЕ ОЗНАЧАВА ЗАТВОРЕНИ УМОВЕ! И НОВИ ЗАТВОРИ!
А после – защо българите не мислят и си осмислят живота с „Биг Брадър“! Това е отговорът!
Бог да пази България!
„Шести септември“ / Елена Гунчева, Фейсбук
Ние не разполагаме с ресурсите да проверява информацията, която достига до редакцията и не гарантираме за истинността ѝ, поради което, в края на всяка статия е посочен източникът ѝ, освен ако не е авторска. Възможно е тази статия да не е истина, както и всяка прилика с действителни лица и събития да е случайна.